HALO RZESZÓW! Mamy dla Ciebie Kwadrat Kultury!

W ramach inicjatywy „Przestrzeń Kwadratowa dla Rzeszowa” realizowanej przez Fundację Rzeszowską powstał „Kwadrat Kultury”. Jest to nowe, publiczne, otwarte i ogólnodostępne miejsce na mapie kultury Rzeszowa. Znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy.

W centrum „Kwadratu Kultury” znajduje się artystyczna instalacja plenerowa „Przestrzeń Kwadratowa” autorstwa Jakuba Szczęsnego, która powstała w wyniku zwycięstwa Rzeszowa w ogólnopolskim głosowaniu w ramach IV edycji Programu Lechstarter, dzięki przychylność władz miasta, ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i ciężkiej pracy zespołu Fundacji Rzeszowskiej.

Kwadrat Kultury został stworzony z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie. Jego misją jest tworzenie przestrzeni kultury i relaksu, tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

Celem inicjatywy „Przestrzeń Kwadratowa dla Rzeszowa” jest wpływanie na zwiększenie zaangażowania i odpowiedzialności społecznej, wzrost jakości współpracy organizacji społecznych z biznesem i lokalnymi władzami, rozwijanie nowoczesnego i funkcjonalnego designu w przestrzeni miejskiej oraz wspieranie rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Szczegółowe informacje na temat Kwadratu Kultury oraz Program Wydarzeń Kulturalnych są dostępne na stronie www.kwadrat.rzeszowska.org.pl oraz na www.facebook.com/fundacjarzeszowska/

DOŁĄCZ DO ZESPOŁU SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANYCH

Organizacje oraz osoby zainteresowane wykorzystywaniem Kwadratu Kultury w swoich działaniach i włączeniem się we współtworzenie jego Programu Wydarzeń Kulturalnych proszone są o kontakt z administratorem – Fundacją Rzeszowską poprzez e-mail: fundacja@rzeszowska.org.pl. Działalność Kwadratu Kultury jest objęta całkowitym zakazem prowadzenia usług komercyjnych.

Czas realizacji: 1 kwietnia 2019 – 31 sierpnia 2021

Miejsce realizacji: Rzeszów, teren przy przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy.

Organizatorzy: Fundacja Rzeszowska

Koordynator: Bartłomiej Gancarczyk

Finansowanie: Inicjatywa „Przestrzeń Kwadratowa dla Rzeszowa” jest realizowana przez Fundację Rzeszowską i wspierana przez Miasto Rzeszów w ramach programu wspierania zmian prospołecznych prowadzonych pod hasłem Lechstarter oraz dofinansowana ze środków Kampanii Piwowarskiej S.A. (właściciela marki Lech) w ramach 4. edycji Programu Lechstarter.

AKTUALNOŚCI W PROGRAMIE
Fotorelacja | Inauguracja „Kwadratu Kultury” (21.09.2019)

Continue
21.09.2019 | Inauguracja „Kwadratu Kultury”

Jest nam miło poinformować, że jest już dostępny „Kwadrat Kultury”. Jest to nowe, otwarte i publiczne miejsce na mapie kultury Rzeszowa, które znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul.

Continue
Oświadczenie w sprawie Przestrzeni Kwadratowej z dn. 21.08.2019 r.

  Rzeszów, 21 sierpnia 2019 r. OŚWIADCZENIE „Przestrzeń kwadratowa” aut. Jakuba Szczęsnego w Rzeszowie powstała z naszej inicjatywy. Od początku jej planowania kierowaliśmy się czystą intencją zaangażowania rzeszowskiej społeczności w

Continue
Komunikat w sprawie ogrodzenia „Przestrzeni Kwadratowej”

Uprzejmie informujemy, że z powstałym ogrodzeniem wokół Kwadratu Kultury nad Wisłokiem nie mamy nic wspólnego. Instalacja społeczno-publiczna pn. „Przestrzeń Kwadratowa”, którą administruje Fundacja Rzeszowska znajduje się na terenie miejskim określanym

Continue
Jakub Szczęsny „odebrał” Przestrzeń Kwadratową w Rzeszowie

Continue
Przestrzeń Kwadratowa jest już gotowa!

Jest nam miło poinformować że projekt pn. „Przestrzeń” autorstwa Jakuba Szczęsnego został wybudowany w Rzeszowie! Instalacja artystyczna sfinansowana z programu Lechstarter jest już gotowa i czeka na finalny odbiór architektoniczno-inwestorski,

Continue
Rusza budowa „Przestrzeni kwadratowej”

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie już przygotował teren pod budowę instalacji „Przestrzeń kwadratowa”. Teren budowy został wytyczony. Łopaty się szlifują. 👨‍🌾👨‍🌾👨‍🌾⚒⚒ Już wkrótce powstanie nowa strefa kultury i relaksu w nad Wisłokiem.

Continue
Mamy to! | Zwycięstwo w konkursie Lechstarter

Kochani! To już jest pewne! Rzeszów wygrał w konkursie Lechstarter. Tak jak było podane w komunikacie na stronie lechstarter.pl, w ostatnich dniach weryfikowano systemowo zgodność głosów z regulaminem konkursu. W

Continue
HALO RZESZÓW! WYGRAJMY 4. LECHSTARTERA!

Continue
TWÓRCY
team image
Filip Springer
reportażysta, fotograf, autor książek, miłośnik miasta i ambasador Lechstartera
team image
Kuba Szczęsny
architekt, autor instalacji przestrzennych dla LECHSTARTERA
team image
Bartłomiej Gancarczyk
koordynator projektu ze strony Fundacji Rzeszowskiej, wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej
team image
Katarzyna Lenar
redaktor, specjalista social media
team image
Kuba Kowalski
grafik, filmowiec, animator
team image
Ilona Dusza Kowalska
wsparcie organizacyjne
RADOŚĆ ZE ZWYCIĘSTWA

INICJATYWĘ WSPARLI

Fundacja Rzeszowska składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do stworzenia Kwadratu Kultury, w tym: Tadeuszowi Ferencowi – Prezydentowi Miasta Rzeszowa, Stanisławowi Sienko – Wiceprezydentowi Miasta Rzeszowa, Markowi Ustrobińskiemu –Wiceprezydentowi Miasta Rzeszowa, Marcinowi Dziedzicowi – Dyrektorowi Estrady Rzeszowskiej, Ewelinie Jurasz – Dyrektorowi BWA w Krośnie, Katarzynie Pawlak – Dyrektorowi Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie, Aleksandrze Wąsowicz-Duch – Dyrektorowi Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, Joannie Bród, Michałowi Chołce, Dagny Ciporze, Monice Drzymale, Bartłomiejowi Gancarczykowi, Agnieszce Gocek, Wiktorowi Goclanowi, Kamilowi Jarosh, Kubie Kowalskiemu, Mateuszowi Kustrze, Katarzynie Lenar, Marioli Łabno-Flaumenhaft, Wiktorowi Marciowi, Sławomirowi Nosalowi, Weronice Pankiewicz, Małgorzacie Pruchnik-Chołce, Michałowi Samborskiemu, Jerzemu Skibie, Bartłomiejowi Skubiszowi „Eskaubei”, Angelice Staruch, Katarzynie Warańskiej, Arturowi Zedanji, oraz grupom i instytucjom: Urząd Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Podkarpacka Komisja Filmowa, RSF Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO, Grupie Sąsiedzi Rzeszów.