laba_580x340

O PROJEKCIE

LABA jest kompleksowym projektem z zakresu edukacji regionalnej adresowanym do edukatorów (w tym nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy, itp.) i młodzieży z obszaru Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego oraz przedstawicieli podkarpackich instytucji kultury. Głównym założeniem LABY jest odkrywanie niezwykłych miejsc i postaci związanych z historią i kulturą regionu rzeszowskiego poprzez zabawę.  Poprzez realizację projektu zachęcamy kolejne pokolenia do odkrywania regionalnej kultury i historii, poszerzamy ofertę edukacji kulturalno-regionalnej oraz przyczyniamy się do integracji środowisk kultury, edukacji i turystyki.

LABA W SKRÓCIE TO:

  • tematyczne trasy po Rzeszowie opracowane w formie Spacerowników LABA wzbogaconych o mapki z QR kodami, które skrywają zagadki gry miejskiej. Spacerowniki są dostępne online na stronie projektu i w wersji drukowanej u partnerów projektu;
  • warsztaty tworzenia gier miejskich i wycieczki po Rzeszowie dla edukatorów regionalnych;
  • spacery/gry miejskie dla młodzieży w Rzeszowie;
  • partnerstwo instytucji kultury, edukacji i turystyki na rzecz edukacji regionalnej.

Angażujemy uczestników warsztatów LABA w działanie na rzecz lokalnej społeczności poprzez organizację zajęć edukacyjnych w formie gry/spaceru po Rzeszowie dla grupy młodzieży w oparciu o spacerowniki LABA. Na zakończenie projektu planujemy uroczyste podsumowanie, na którym nagrodzimy najbardziej aktywnych zwiedzających biletami wstępu do rzeszowskich instytucji kultury lub bonami na lekcje muzealne dla całych klas.

Projekt LABA jest realizowany przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Rzeszów, Fundacją Aparat Caffe, Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Teatrem Maska, studiem multimedialnym BZFZ oraz współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu „Młode inicjatywy” 2017.

Odkryj na Labie Rzeszów!

Przejdź na stronę projektu www.laba.rzeszowska.org.pl

laba_belka_2017

 

MEDIA O PROJEKCIE