LABA
program edukacji regionalnej

LABA jest inicjatywą z zakresu edukacji regionalnej adresowaną do edukatorów (w tym nauczycieli, animatorów kultury, bibliotekarzy, opiekunów grup, itp.) i młodzieży z obszaru Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego oraz przedstawicieli podkarpackich instytucji kultury. Głównym założeniem LABY jest odkrywanie niezwykłych miejsc i postaci związanych z historią i kulturą regionu rzeszowskiego poprzez zabawę.  Poprzez realizację inicjatywy zachęcamy kolejne pokolenia do odkrywania regionalnej kultury i historii, poszerzamy ofertę edukacji kulturalno-regionalnej oraz przyczyniamy się do integracji środowisk kultury, edukacji i turystyki.

LABA W SKRÓCIE TO:

  • tematyczne trasy po Rzeszowie opracowane w formie Spacerowników LABA wzbogaconych o mapki z QR kodami, które skrywają zagadki gry miejskiej. Spacerowniki są dostępne online na stronie projektu i w wersji drukowanej u partnerów projektu;
  • warsztaty tworzenia gier miejskich i wycieczki po Rzeszowie dla edukatorów regionalnych;
  • spacery/gry miejskie dla młodzieży w Rzeszowie;
  • partnerstwo instytucji kultury, edukacji i turystyki na rzecz edukacji regionalnej.

Angażujemy uczestników warsztatów Laba w działanie na rzecz lokalnej społeczności poprzez organizację zajęć edukacyjnych w formie gry/spaceru po Rzeszowie dla grupy młodzieży w oparciu o spacerowniki Laba. Organizujemy akcje miejskie „Chodź na labę” w formie, na których nagradzamy najbardziej aktywnych uczestników biletami wstępu do rzeszowskich instytucji kultury, bonami na lekcje muzealne dla całych klas oraz drobnymi upominkami.

Pilotażowa edycja inicjatywy Laby została zrealizowana w Rzeszowie w dniach 1 marca-15 grudnia 2017 r. , przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Rzeszów, Fundacją Aparat Caffe, Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Teatrem Maska, studiem multimedialnym BZFZ oraz współfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu „Młode inicjatywy” 2017.

SPOT PROJEKTU

TWÓRCY
team image
Ilona Dusza Kowalska
inicjatorka i koordynatorka projektu
team image
Monika Drzymała
autorka, kuratorka, specjalistka ds. IT i multimediów
team image
Kuba Kowalski
grafik, autor multimediów
team image
Barbara Wójcik
ilustratorka
team image
Katarzyna Gudzik
autorka
team image
Ewa Trojanowska
autorka
MEDIA O PROJEKCIE
PROJEKT WSPIERAJĄ

laba_belka_2017