Organizujemy i realizujemy produkcje filmowe, które pozwalają ocalić od zapomnienia elementy ważne i interesujące postacie, historie oraz miejsca regionu podkarpackiego. Wspieramy również inne organizacje w produkcji filmów promocyjnych i projektowaniu graficznym. Działamy samodzielnie lub w kolektywach oraz jako podwykonawcy. Angażujemy się w rozwój podkarpackiego reportażu i filmu dokumentalnego oraz promujemy regionalnych twórców.

Zapraszamy do współpracy.

Zobacz film twórców związanych z Fundacją Rzeszowską:

SEDNO /  reż. Ilona Dusza-Kowalska, Kuba Kowalski / 2015

społecznościowy film dokumentalny

O czym myślisz zasypiając? Czego się boisz? Co Ci sprawia satysfakcję? Film Ilony Duszy Kowalskiej i Jakuba Kowalskiego „SEDNO” dokumentuje odpowiedzi zwykłych ludzi na te i inne proste pytania, bez zadęcia filozoficzno-moralizatorskiego.

W filmie przedstawiono sylwetki 42 Polaków – Rzeszowian żyjących współcześnie, różniących się wiekiem, przeżyciami i światopoglądem. Anonimowi bohaterowie udzielają odpowiedzi na pytania, często intymnych, trafnych z perspektywy widza lub budzących jego sprzeciw. Zbiór przypadkowych bohaterów tworzy intrygujący kontrastem portret współczesnego społeczeństwa. „SEDNO” to pozytywny i niezwykle szczery film o wartościach życia w dzisiejszym świecie, który skłania widza do refleksji i zachęca do zmierzenia się z na pozór prostymi pytaniami, zmuszając jednocześnie do odkrycia prawdy o sobie samym, trafiając w sedno.

Film powstał wiosną 2015 r. w wyniku społecznej akcji zorganizowanej przez Fundację Monmonde z inicjatywy Ilony Duszy Kowalskiej i Jakuba Kowalskiego przy współpracy z Eweliną Jurasz, Katarzyną Bober – Kowalik, Sebastianem Fiedorkiem. Celem akcji było udokumentowanie współczesnej kultury miejskiej oraz wzbudzenie refleksji na temat tożsamości regionalnej, ze szczególnym uwzględnieniem wyznawanych wartości, pasji i trosk, poprzez uchwycenie myśli, emocji i uczuć zwykłych ludzi – mieszkańców miasta Rzeszowa i jego okolic.

Ścieżka dźwiękowa filmu została oparta na utworach Franka Freemana.
https://soundcloud.com/frankfreemanmusic