';

Kim jesteśmy?

FUNDACJA RZESZOWSKA

Jesteśmy regionalnymi pasjonatami. Łączy nas pragnienie odkrywania historii i dziedzictwa regionalnego, chęć współtworzenia kultury i wpływania na rozwój tożsamości kulturowej. Wierzymy, że działając wspólnie możemy zmienić świat na lepszy, na taki, w którym ludzie sobie ufają, współpracują i pomagają sobie nawzajem, potrafią dzielić się z innymi i wspólnie rozwiązywać problemy.

 • Odkrywamy.

  Odkrywamy i badamy naszą kulturową tożsamość. Tworzymy i promujemy nowe modele działania w sferze kultury, przestrzeni miejskiej, edukacji i turystyki.

 • Inspirujemy.

  Sięgając do korzeni inspirujemy siebie i innych do działania.

 • Tworzymy.

  Tworzymy więzi, które kształtują podkarpacką świadomość regionalną. Tworzymy też przestrzeń eksperymentu i współpracy oraz wymiany pomysłów, wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy współtwórcami kulturalnej tkanki Rzeszowa i regionu podkarpackiego.

 • Wspieramy.

  Wspieramy talenty i pomysły ludzi pragnących odkrywać i tworzyć kulturę regionu podkarpackiego. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu i odpowiedzialnego wykorzystania nowych mediów i technologii dla rozwoju kultury i rozwoju społecznego.

Po co to robimy?

NASZA MISJA

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

OTO MY

pasjonaci regionalni

Zarząd
team image
Ilona Dusza Kowalska
prezes zarządu, kierownik projektów
team image
Monika Drzymała
wiceprezes zarządu
Wiceprezeska zarządu i współzałożycielka Fundacji Rzeszowskiej. Prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych mediów w edukacji i kulturze.
team image
Bartłomiej Gancarczyk
wiceprezes zarządu
Koordynator grupy Stacja Rzeszów DZIKI ds. krajobrazu, inicjator akcji społecznych skoncentrowanych na przestrzeń miejską, w tym ``(|)#WielkaMandorla``, ``Obrona kładki kolejowej w Rzeszowie``, ``Stacja pomp w Rzeszowie``. Pasjonat przyrody i architekt ogrodów.
WSPÓŁPRACOWNICY
team image
Kuba Kowalski
koordynator, grafik, reżyser, operator, fotograf, animator, dźwiękowiec
team image
Katarzyna Hadała
specjalistka ds. social media i PR
Blogerka, konferansjerka i eksdziennikarka. Pasjonatka starego kina i lotnictwa. Inicjatorka i koordynatorka projektu ``Kino, którego nie ma``. Twierdzi, że za sobą nie nadąża, a najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas... Zmywania naczyń.
team image
Sławomir Nosal
koordynator grupy Stacja Rzeszów DZIKI
Inicjator akcji społecznych skoncentrowanych na przestrzeń miejską, w tym ``(|)#WielkaMandorla``, ``Obrona kładki kolejowej w Rzeszowie``, ``Stacja pomp w Rzeszowie``.
team image
Elżbieta Kaliszewska
artysta fotografik, pasjonatka historii
Artysta fotografik, konsultantka i współtwórczyni produkcji filmowej ``Rzeszowskie janusze``, autorka publikacji ``Czas w kadrze zatrzymany - Edward Janusz i jego fotografie``
team image
Barbara Wójcik
doradczyni zarządu
Doradczyni i współzałożycielka Fundacji Rzeszowskie. Ilustratorka, architektka, absolwentka Politechniki Krakowskiej.
team image
Małgorzata Pruchnik-Chołka
aktorka, konferansjerka, piosenkarka, autorka słuchowisk 3D
Autorka słuchowisk 3D w ramach projektu UCHO, bohaterka w filmie ``Rzeszowskie janusze. Rodzina``, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
team image
Michał Chołka
aktor, konferansjer, autor słuchowisk 3D, logopeda
Autor słuchowisk 3D w ramach projektu UCHO, bohater w filmie ``Rzeszowskie janusze. Rodzina``, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Jak działamy?

STATUT I SPRAWOZDANIA