';

Kim jesteśmy?

FUNDACJA RZESZOWSKA

Jesteśmy regionalnymi pasjonatami. Łączy nas pragnienie odkrywania historii i dziedzictwa regionalnego, chęć współtworzenia kultury i wpływania na rozwój tożsamości kulturowej. Wierzymy, że działając wspólnie możemy zmienić świat na lepszy, na taki, w którym ludzie sobie ufają, współpracują i pomagają sobie nawzajem, potrafią dzielić się z innymi i wspólnie rozwiązywać problemy.

 • Odkrywamy.

  Odkrywamy i badamy naszą kulturową tożsamość. Tworzymy i promujemy nowe modele działania w sferze kultury, przestrzeni miejskiej, edukacji i turystyki.

 • Inspirujemy.

  Sięgając do korzeni inspirujemy siebie i innych do działania.

 • Tworzymy.

  Tworzymy więzi, które kształtują podkarpacką świadomość regionalną. Tworzymy też przestrzeń eksperymentu i współpracy oraz wymiany pomysłów, wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy współtwórcami kulturalnej tkanki Rzeszowa i regionu podkarpackiego.

 • Wspieramy.

  Wspieramy talenty i pomysły ludzi pragnących odkrywać i tworzyć kulturę regionu podkarpackiego. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu i odpowiedzialnego wykorzystania nowych mediów i technologii dla rozwoju kultury i rozwoju społecznego.

Po co to robimy?

NASZA MISJA

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

Zarząd fundacji
team image
Ilona Dusza Kowalska
prezes zarządu, kierownik projektów
team image
Bartłomiej Gancarczyk
wiceprezes zarządu
Koordynator grupy Stacja Rzeszów DZIKI ds. krajobrazu, inicjator akcji społecznych skoncentrowanych na przestrzeń miejską, w tym ``(|)#WielkaMandorla``, ``Obrona kładki kolejowej w Rzeszowie``, ``Stacja pomp w Rzeszowie``. Pasjonat przyrody i architekt ogrodów.
team image
Sylwia Kotowska
wiceprezes zarządu
WSPÓŁPRACOWNICY
team image
Kuba Kowalski
koordynator, grafik, reżyser, operator, fotograf, animator
team image
Monika Drzymała
Wiceprezeska zarządu i współzałożycielka Fundacji Rzeszowskiej. Prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych mediów w edukacji i kulturze.
team image
Katarzyna Hadała
Kuratorka projektu ``Kino, którego nie ma``.
Kuratorka projektu ``Kino, którego nie ma``.
team image
Elżbieta Kaliszewska
artysta fotografik, pasjonatka historii
Artysta fotografik, konsultantka i współtwórczyni produkcji filmowej ``Rzeszowskie janusze``, autorka publikacji ``Czas w kadrze zatrzymany - Edward Janusz i jego fotografie``
team image
Małgorzata Pruchnik-Chołka
aktorka, konferansjerka, piosenkarka, autorka słuchowisk 3D
Autorka słuchowisk 3D w ramach projektu UCHO, bohaterka w filmie ``Rzeszowskie janusze. Rodzina``, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
team image
Michał Chołka
aktor, konferansjer, autor słuchowisk 3D, logopeda
Autor słuchowisk 3D w ramach projektu UCHO, bohater w filmie ``Rzeszowskie janusze. Rodzina``, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
team image
Sławomir Nosal
koordynator grupy Stacja Rzeszów DZIKI
Inicjator akcji społecznych skoncentrowanych na przestrzeń miejską, w tym ``(|)#WielkaMandorla``, ``Obrona kładki kolejowej w Rzeszowie``, ``Stacja pomp w Rzeszowie``.
team image
Barbara Wójcik

grupa aktywistów społecznych pod skrzydłami Fundacji Rzeszowskiej

Stacja Rzeszów Dziki

Poznaj bliżej otwartą grupę aktywistów społecznych, której na sercu leży dobro obszaru północnego Wisłoka wraz z okoliczną przestrzenią przemysłowa i osiedlami 1000-lecie, Pobitno i Staromieście w Rzeszowie.