Zapraszamy w pełną emocji podróż dokumentalną w poszukiwaniu esencji Podkarpacia. Kim jesteśmy my – mieszkańcy tego regionu? Co nas wyróżnia? W czym tkwi nasza siła? Gdzie szukamy inspiracji i motywacji do działania? Zobaczcie osiem inspirujących historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Poznajcie ludzi, którzy podjęli świadomą decyzję, aby pozostać właśnie tutaj, na Podkarpaciu. By tutaj, przy wsparciu Funduszy Unijnych, uczyć się i rozwijać. By tutaj tworzyć i realizować swoje projekty i tutaj przekładać pasje na swoje szanse. Jednym z bohaterów jest Ilona Dusza Kowalska – manager kultury i prezes Fundacji Rzeszowskiej.
O FILMIE
Fundusze Europejskie wspierają decyzje filmowych bohaterów, którzy dzięki nim decydują się na realizację swojego pomysłu, na dalsze rozwijanie biznesu, albo kształcenie w nowym zawodzie. Film wychodzi poza personalne ramy. Wyłania się z niego kompleksowy obraz Podkarpacia, z jego wykorzystanymi, ale również niewykorzystanymi możliwościami, budzącym się do życia lokalnym patriotyzmem oraz niesamowitą siłą i zaradnością, jaką wykazują się mieszkańcy regionu w codziennym życiu. Wybrzmiewa z niego duma z tego, co udało im się do tej pory osiągnąć i z tego, co region ma do zaoferowania. Coraz większa jest również świadomość, że „Podkarpackie to ja” i to „ode mnie” zależy czy sięgnę po swoje marzenia.
O AUTORACH
Za koncepcję i produkcję filmu odpowiada DogFilm Studio Filmowe, wielokrotny zwycięzca konkursów Camerimage 2017, 2018, 2019. Za sterami reżyserskimi usiadł Paweł Nazaruk, scenarzysta, producent, reżyser i operator filmowy. Do współpracy reżyserskiej zaproszony został także Arkadiusz Bartosiak, wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych i krótkich metraży. Twórcy zadedykowali wszystkim mieszkańcom Podkarpacia, ale w szczególności tym, którym się chce…
PODKARPACKIE TO TY
Film jest zwieńczeniem kampanii Podkarpackie to Ty, promującej efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie. W kampanii głos zabrali mieszkańcy województwa podkarpackiego – dotychczasowi beneficjenci Funduszy Europejskich, których historie zostały opowiedziane za pomocą różnych środków przekazu, od spotów TV, poprzez pokazanie bohaterów w ciekawej szacie graficznej na banerach, do mediów społecznościowych (Facebook, Instagram i YouTube).
Premiera filmu została zaplanowana na 12 listopada o godz. 20.00 na kanale YouTube „Odmienione Podkarpackie”.
Zapraszamy!