Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy na Labę po Rzeszowie! Mamy dla Was gadżety w postaci Spacerowników Laba „Śladami Freda Zinnemanna” po Rzeszowie w wersji językowej polskiej i ukraińskiej. Gadżety czekają do obioru na portierni WDK od 21.03.2022 r. aż do wyczerpania zapasów. Chodźcie na Labę! Zapraszamy!

Każdy Spacerownik Laba to jednocześnie mini przewodnik i karta gry miejskiej, która pod kodami QR ukrywa różnorodne zagadki regionalne. Interaktywne zadania i ciekawostki nie tylko wzbogacają wiedzę, ale kształtują też spostrzegawczość, logiczne myślenie i orientację w terenie.
Aby móc wziąć udział w grze potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapie spacerownika. W czasie spaceru należy rozwiązywać ukryte zagadki i pozyskiwać znaki hasła. Rozwiązanie gry i odkrycie hasła będzie możliwe dopiero w ostatnim punkcie spaceru. W grze można wziąć udział samodzielnie lub w grupie znajomych. Wersja do druku znajduje się na stronie Laba Rzeszowska.

Spacerowniki przygotowaliśmy w ramach festiwalu „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa” (2018) we współpracy z Podkarpacką Komisją Filmową i Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.