';

Kim jesteśmy?

FUNDACJA RZESZOWSKA

Jesteśmy regionalnymi pasjonatami. Łączy nas pragnienie odkrywania historii i dziedzictwa regionalnego, chęć współtworzenia kultury i wpływania na rozwój tożsamości kulturowej. Wierzymy, że działając wspólnie możemy zmienić świat na lepszy, na taki, w którym ludzie sobie ufają, współpracują i pomagają sobie nawzajem, potrafią dzielić się z innymi i wspólnie rozwiązywać problemy.

 • Odkrywamy.

  Odkrywamy i badamy naszą kulturową tożsamość. Tworzymy i promujemy nowe modele działania w sferze kultury, przestrzeni miejskiej, edukacji i turystyki.

 • Inspirujemy.

  Sięgając do korzeni inspirujemy siebie i innych do działania.

 • Tworzymy.

  Tworzymy więzi, które kształtują podkarpacką świadomość regionalną. Tworzymy też przestrzeń eksperymentu i współpracy oraz wymiany pomysłów, wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy współtwórcami kulturalnej tkanki Rzeszowa i regionu podkarpackiego.

 • Wspieramy.

  Wspieramy talenty i pomysły ludzi pragnących odkrywać i tworzyć kulturę regionu podkarpackiego. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu i odpowiedzialnego wykorzystania nowych mediów i technologii dla rozwoju kultury i rozwoju społecznego.

Po co to robimy?

NASZA MISJA

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

grupa aktywistów społecznych pod skrzydłami Fundacji Rzeszowskiej

Stacja Rzeszów Dziki

Poznaj bliżej otwartą grupę aktywistów społecznych, której na sercu leży dobro obszaru północnego Wisłoka wraz z okoliczną przestrzenią przemysłowa i osiedlami 1000-lecie, Pobitno i Staromieście w Rzeszowie.